Шкільна бібліотека сьогодні - це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань.
     Головна функція бібліотеки - зробити інформацію доступною.
     У бібліотеці є сучасні технічні засоби, що дозволяють задовольнити будь-які інформаційні запити користувачів шляхом залучення всіляких інформаційних ресурсів.
     Бібліотека бере активну участь у проведенні предметних тижнів. Організовуються тематичні та бібліографічні огляди літератури.
     Проводиться щорічний огляд - конкурс "Живи, книго!" - це величезна робота з фондом, читачами, пошуком нової інформації.
     Разом з педагогічним колективом приділяється велика увага збереженню книжкового фонду.
     Шкільна бібліотека в майбутньому не тільки збереже за собою провідну роль в освітньому процесі школи, але і збільшить її, вирішуючи проблеми і відкриваючи перспективи інформаційних бібліотечних технологій, спрямованих на активізацію творчого потенціалу і максимальну самореалізацію, як учнів, так і педагогічного колективу.
Історія нашої бібліотеки
     Середня школа №6 бере свій початок від Прилуцької приватної жіночої прогімназії. Прогімназія - це 4 класний навчальний заклад, який відповідав чотирьом молодшим класам гімназії.
Федоренко Таїсія Іринеївна на свої кошти започаткувала, заснувала прогімназію для навчання дітей-дівчаток з єврейських родин. Дата зас¬нування - 24 січня 1907 року, про що свідчить документ із канцелярії попечителя Київського навчального округу.
    Навчалися у прогімназії 4 роки. Приміщення займало два будинки по вулиці Садовій, 59 ( нині Горького ). Було 5 основних груп ( класів де навчалося 191 учениця. Всіх службовців було 13 чоловік.
Навчальному процесу сприяла фундаментальна бібліотека,   ревізійні - описки якої нараховують 2 тисячі томів російської та зарубіжної класики.
  У прогімназії був організований збір пожертвувань, що надсила¬лись у Московський університет для нагородження премією ім. В.О. Ключевського. Після закінчення видавали атестат. Випускниці отримували звання учительки і могли займатися навчанням дітей вдома. Пізніше була введена плата за навчання, що становила 70 крб.
   Після Жовтневого перевороту 1917 року школи підлягали державі і поступово приватні гімназії були ліквідовані. Прогімназія Федоренків була ліквідована 1 лютого 1919 року. В 1923 році на базі прогімназії була заснована 6-та трудова школа ім. К.Маркса.
    Першим директором трудової школи був Гладун Олександр Степанович.
В 20-х роках  ім’я О.С. Гладуна ( 1890-1969) було відомим у Прилуках. З 1923 року до 1931 він був директором 6-ої трудової 7-річної школи їм. К.Маркса - єдиної в той час. школи в Прилуках, де навчання велося російською мовою. Велику роботу провів Гладун по реконструкції шкільної споруди влітку 1927 року. Службові приміщення були перетво-рені на кімнати для занять. А головне - обидва шкільні будинки були з'єднані. Завдяки цим удосконаленням з'явились 7 класних кімнат, кабінет фізики, біології, кімната для трудового навчання, бібліотека, коридори, а взагалі - стаціонарна сцена для самодіяльних спектаклів.
    Бібліотекарем у післявоєнний період була призначена Власенко Паша Василівна. Бібліотека була розміщена у маленькому приміщенні і нараховувала близько 5 тис. художній книжок.
     Пізніше в 65-х роках до школи приходить працювати вчителька анг¬лійської мови Сіденко Раїса Нікіфорівна, вона ж і виконує обов'язки шкільного бібліотекаря. Бібліотека на той час займає кімнату 18 кв. метрів, де розміщуються два величезні стелажі і декілька столів, шафа і високий бар'єр, до якого ледь діставали маленькі діти. Раїса Нікіфорівна хоч і не була бібліотекарем за освітою, але в бібліотеці підтримувався належний порядок. Вся література розмішена за вимогами біб. класифікації за віком і по розділах. Раїса Нікіфорівна працювала в бібліотеці до 1978 року. 14 березня 1978 року у бібліотеку середньої школи N 6 приступає до обов'язків новий бібліотекар Нікітіна Ніна Іванівна, Це бувша випускниця цієї школи , яка у 1973 році закінчила 9 кл. цієї школи - на той час класним керівником була Шурдука Галина Гаврилівна, яка ще жива, проживає по вул. Трубарівській, директором школи був Флорізяк Олександр Степанович. Після закінчення школи Ніна Іванівна вступила до Ніжинського культосвітнього училища, закінчила його, деякий час працює завідуючою бібліотеки ст. Прилуки клуб ж.д. А коли Сіденко Р.Н. виповнилось 55 років і вона пропрацювала ще 10 на посаді завідуючої бібліотекою школи №6, їй на заміну прийшла випускниця цієї школи.
    За період роботи бібліотекарем Нікітіної Н.І. бібліотека займає де одну кімнату, поряд з бібліотекою, там розміщується фонд підручників. Тоді у 80-х роках бібліотеки починають одержувати підручники, які видають дітям безкоштовно. Спочатку багатодітним, малозабезпеченим, сиротам, а потім поступове всім дітям, які навчалися у школі.

Бібліотека займає одну величезну кімнату, 34 стелажі , на яких розмірені 26 тис. книжок художньої літератури. Поряд по коридору, кни¬госховище для підручників, у якому зберігається майже 60 тис. підручників.

До уваги гостей сайту!
Почав працювати сайт бібліотеки нашої  школи.

Перейти...