Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Події
Гості сайту
1907-1917
     Ліцей №6 бере свій початок від Прилуцької приватної прогімназії. Прогімназія – це 4-класний навчальний заклад, який відповідав чотирьом молодшим класам гімназії.

     Федоренко Таїсія Яримівна на свої кошти заснувала прогімназію для навчання дітей – дівчаток з Європейських родин. Дата заснування – 24 січня 1907 року, про що свідчить документ із канцелярії попечителя Київського навчального округу. (див. документ №1)

    
       Навчання у прогімназії 4 роки. Приміщення займало два будинки по вулиці Садовій, 59 (нині вул. Горького), які відокремлювалися вузеньким двориком.

     У прогімназії було 5 основних груп (класів), де навчалася 191 учениця. Всіх службовців було 13 чоловік. Навчальному процесу сприяла фундаментальна бібліотека, ревізійні списки якої нараховують 2 тисячі томів російської та зарубіжної класики. Викладались російська, німецька та французька мови, історія, географія, математика, правопис, рукоділля, малювання, закон божий, фізика. На уроках фізики використовували фізичні прилади. Навчання велося російською мовою.

     Пізніше у прогімназії стали навчатись діти дворян, чиновників, купців, міщан, козаків, селян.

     Документи свідчать, що в 1912 році в прогімназії навчались 53 учениці. Правила навчання були досить суворі. За пропуски уроків виключалися. У прогімназії був організований збір пожертвувань, що надсилались у Московський університет для нагородження премією імені В. О. Ключевського. Після закінчення прогімназії  видавали атестат.  Випускниці рішенням Міністерства народної освіти отримували звання учительки і могли займатися навчанням дітей вдома. У прогімназії проводилися літературно-музичні вечори, конкурси декламування віршів, грали на роялі. Двічі на рік учні писали контрольні роботи та перевідні диктанти. Пізніше була введена плата за навчання,  що становила 70 крб.

     Начальниця і засновниця прогімназії Т. Я. Федоренко викладала географію. Вона неодноразово надсилала у Міністерство прохання про дозвіл відкрити 7-річну гімназію у Прилуках.  Але попечитель Київського округу народної освіти та інспектор народних училищ відхилили ці прохання.
Посилання
Меню
Роздрукувати сторінку
искать только по данному сайту
Наша історія