Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Зв'язок з нами:
вул. Київська, 232,
м.Прилуки
Чернігівської обл.,
17510
8(04637)5-01-30
Погода
Події
Гості сайту
Посилання
Меню
        Нагороди, почесні звання: почесне звання "Заслужений учитель України", 2010 р., знак "Відмінник освіти України", 1998р., Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України, 2006р., 2010р., Почесна грамота Чернігівської обласної ради, 2006р., Почесна грамота Чернігівської облдержадміністрації, 2007р.,  Диплом ІІ ступеня лауреата обласного конкурсу "Керівник євроклубу - 2008", Диплом переможця обласного конкурсу "Шкільний євроклуб - 2011", неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, обкому профспілки працівників освіти і науки, Почесними грамотами міського голови,  Почесними грамотами управління освіти Прилуцької міської ради, міського комітету профспілки працівників освіти.                                
     
    Рілова Людмила Олександрівна працює вчителем Прилуцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій з 1988 року, має вищу кваліфікаційну категорію, звання "Вчитель-методист".

    Відданість школі, любов до дітей і до географії, творчий підхід до роботи, глибоке знання предмету, відповідальність за доручену справу допомогають Людмилі Олександрівні проводити уроки на високому науково-методичному рівні. Уроки будує так, щоб вони сприяли формуванню самостійної пізнавальної діяльності, творчої особистості й мислення школяра. Розвиток творчих здібностей учнів учитель здійснює за допомогою проблемного, частково-пошукового й дослідницького методів. Педагог учить цілісно пізнавати світ - від природно-господарського комплексу рідного краю й держави - до пізнання глобальних закономірностей і процесів; практично застосовувати здобуті географічні знання; усвідомлювати особисту причетність до подій, що відбуваються в навколишньому світі; мати власний погляд та критично ставитися до інформації. Велику увагу приділяє екологічному вихованню учнів.

    Учитель працює над  навчально-методичною темою: "Використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі".
    Актуальність досвіду полягає в тому, що ХХІ століття - епоха інформатизації суспільства. Комп'ютер увійшов у життя і без нього воно стало неможливим. Перед школою постало завдання адаптуватися до нових умов, щоб освітні послуги вийшли на новий рівень і задовольняли  потреби молодого покоління і їх батьків. Наш випускник повинен бути конкурентноздатним у сучасному інформаційному суспільстві. Тим більше, що і школа має статус спеціалізованої з поглибленим виченням інформаційних технологій.
Уроки географії для Людмили Олександрівни - це можливість творчої співпраці вчителя з учнем. Критерієм оцінки роботи школяра для неї є не стільки обсяг навчального матеріалу, що залишився в пам'яті, скільки вміння аналізувати, узагальнювати, установлювати причинно-наслідкові зв'язки, використовувати в життєвих ситуаціях, самостійно здобувати знання, екологічно мислити.
      З метою реалізації цих завдань Рілова Л.О. застосовує в навчально-виховному процесі інтерактивні методи навчання, сучасні  комп'ютерні технології. В арсеналі педагога - створення презентацій, тестів, проектів, використння електронних програмних засобів, відеосюжетів, Інтернетресурсу.  Це активізує діяльність учнів, розвиває творче мислення, уміння розмірковувати й приймати рішення, сприяє самоосвіті й самовдосконаленню, дає можливість використовувати методику прогресивного проектного навчання.

     Готуючись до уроків, учитель чітко продумує їх структуру, урізноманітнює різними формами й методами. Використовує моделі стандартних та нестандартних уроків ( урок-експедиція, урок-пресконференція, урок-круглий стіл, урок-мандрівка, урок-тренінг та ін.). Уроки проводить цікаво, творчо, завжди намагається створити ситуацію успіху.
    Людмила Олександрівна в позакласній роботі разом з учнями проводить творчі вечори, вікторини, конкурси, туристичні походи  по рідному краю, краєзнавчі поїздки до різних регіонів України. П'ятий рік очолює шкільний євроклуб "Співдружність", який бере участь у реалізації Програми обміну польсько-українськими делегаціями школярів (2006, 2007, 2008, 2009 р.р.). Готується до реалізації нова, трьохстороння прогрма обміну делегацій польських, українських і болгарських школярів у лютому-березні 2012 року, присвячена проведенню футбольного чемпіонату Євро-2012. Євроклуб "Співдружність" школи № 6 у 2011 році  став переможцем обласного конкурсу "Шкільний євроклуб - 2011" і нагороджений Дипломом І ступеня.
Людмила Олександрівна здійснює диференційований підхід до навчання школярів з метою виявлення обдарованих дітей, реалізації їх творчих здібностей.

    Учні Рілової Л.О. - постійні переможці й призери міських та обласних олімпіад з географії. Панталій Олексій став переможцем обласної й учасником ІV туру Всеукраїнської олімпіади (2005р.), а Гераськова Ольга - чотири рази перемагала на обласній олімпіаді й ставала призером ІV туру Всеукраїнської олімпіади з географії ( 2006р. - Диплом ІІ ступеня, 2007р. - Диплом ІІІ ступеня, 2008р. - Диплом ІІ ступеня, 2009р. - Диплом ІІІ ступеня). Нині Оля - студентка факультету міжнародної економіки Київського політехнічного університету, на ІІІ курсі географічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка навчається випускниця Людмили Олександрівни Підгорняк Дар'я. Вони обоє успішно склали зовнішнє тестування з географії, отримавши відповідно 200 і 195 балів.

    У 2010 р. вперше був проведений обласний тур Всеукраїнського турніру юних географів. Команда міста, укомплектована учнями гімназій №1, 5, спеціалізованої школи № 6, шкіл № 9, 13, стала переможцем цього етапу й гідно представила Чернігівську область у фіналі VІ Всеукраїнського географічного турніру, виборовши Дипломи ІІІ ступеня. А син Людмили Олександрівни Рілов Роман,  учень 10 класу школи № 6,  став переможцем в особистій першості в номінації "Кращий рецезент". Рілова Л.О. взяла активну участь у підготовці команди до виступу й супроводжувала її на змаганнях. У 2011 році команда  прилуцьких школярів повторила минулорічний успіх і знову стала переможцем обласного етапу VІІ Всеукраїнського турніру юних географів. Цього разу членами команди були двоє учнів Прилуцької спеціалізованої школи № 6.

    Учитель постійно працює над підвищенням своєї фахової та методичної майстерності: багато років була керівником шкільного методичного об'єднання вчителів історії та географії, є членом журі міських та обласних олімпіад з географії, очолює творчу групу вчителів географії з проблеми підготовки учнів до олімпіад та турнірів; у 2006 році успішно закінчила курси тренерів за програмою Intel® "Навчання для майбутнього".
    Рілова Л.О. є учасником і призером різноманітних конкурсів: лауреат обласного заочного огляду-конкурсу на кращу організацію екологічної роботи  в навчальних закладах за номінацією "Урок з екології";  переможець редакційного конкурсу інформаційно-практичного бюлетня "Все для вчителя" "Я іду на урок"; лауреат ІІІ премії редакційного конкурсу газети "Краєзнавство. Географія. Туризм" "Урок на конкурс"; переможець (ІІІ премія) конкурсу "З електронним атласом на урок географії", організованого газетою "К.Г.Т.", Інститутом передових технологій, Інститутом педагогіки АПН України (2006р., 2008р.); призер обласного етапу щорічного Всеукраїнського екологічного конкурсу "До чистих джерел" (2006р., 2010 р.); лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу "Керівник євроклубу - 2008". У 2011 році стала переможцем міського етапу обласного конкурсу уроків з використанням ІКТ, через соціальні мережі "Партнерство в начанні", "Відкритий світ" сама бере  участь у конкурсах електронних уроків та популяризує їх серед інших. У 2013 році вчителька визнана лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращу електронну презентацію з географії, який проводився редакцією газети "Краєзнавство. Географія. Туризм." спільно з Асоціацією вчителів географії України.

    Людмила Олександрівна має друковані матеріали у фаховій газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" ( 4 публікації), є автором власного посібника "Від екології природи до екології душі", збірника завдань для контролю знань у форматі ДПА "Економічна і соціальна географія України, 9 клас", співавтором посібника для вчителів з основ підприємницької діяльності, посібника для вчителів та учнів "Прилуки - рідне місто моє", міжнародного збірника матеріалів України та діаспори "Український вимір".
Рілова Л.О. - активний громадський діяч: сім років очолювала шкільну профспілкову організацію, яка у 2007 році стала переможницею обласного конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію, а Людмила Олександрівна була обрана делегатом ІІ Всеукраїнського з'їзду жінок.
За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність Указом Президента України № 925/2010 від 29 вересня 2010 року Ріловій Людмилі Олександрівні присвоєно почесне звання "Заслужений учитель України".


   Рілова Л.О. народилася 4 жовтня 1961 року в м.Прилуки Чернігівської області. Освіта вища: закінчила Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка в 1988 році за спеціальністю "географ, економіко-географ, викладач".
Загальний педагогічний стаж - 32 роки.
Трудова діяльність:
01.09.1979 р. - 21.01.1981 р. - старша піонервожата     Прилуцької восьмирічної   школи № 14;            
22.01.1981 р. - 31.08.1988 р. - методист Палацу піонерів, керівник гуртка;
01.09.1988 р. - 31.08.2011 р. - учитель географії Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, яка у 2008 році отримала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням  інфомаційних технологій;
01.09.2011 р. по даний час    - заступник директора з навчально-виховної роботи СШ № 6.


искать только по данному сайту
    Людмила Олександрівна користується заслуженим авторитетом серед учнів, батьків, педагогів міста та області, відзначається високими моральними якостями, загальною й професійною культурою. З 1 вересня 2011 року переведена на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи.
Рілова Людмила Олександрівна