Нагороди, почесні звання

Знак "Відмінник освіти України" - 2002 р.;
Почесна грамота управління освіти Прилуцької міської ради - гру-день 2005 р.;
Почесна грамота міської ради - січень 2006 р.;
Почесна грамота управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації - лютий 2006 р.
Педагогічне звання - вчитель-методист.

Навчально-методична тема

Черномаз І.М. працює над навчально-методичною темою: "Форму-вання екологічної культури молодших школярів засобами навчання та виховання".
       Її метою є:
       1. Удосконалення екології душі школярів.
       2. Вчити любити та берегти природу.
       3. Розвивати уявлення про цілісну картину світу природи.
       4. Розвивати естетичні почуття.
       5. Виховувати прагнення до вчинків та дій, спрямованих на збере-ження природних об'єктів.
       В умовах сьогодення постали перед людством екологічні проблеми забруднення ґрунтів, повітря, водойм токсичними відходами, вимирання десятків видів рослин і тварин, озонові діри, збереження генофонду та інші.
       Головною причиною негараздів біла і є людина. Вона шкодить собі і своїм нащадкам. Ось чому Ірина Михайлівна обрала саме цю тему: "Формування екологічної культури молодших школярів". Тому що потрібно починати з молодшого шкільного віку любити, берегти рідну природу.
Вчитель провела ряд відкритих уроків:

o Урок-подорож з навчання грамоти на тему: "Весняна галявина" з використанням інформаційних технологій - 2008 р.
o Урок-казка з математики на тему: "Додавання та віднімання в межах першого десятка" з використанням інформаційних технологій - 2011 р.
o Урок-подорож з навчання грамоти на тему: "До нас їде цирк!" з ви-користанням інформаційних технологій - 2011 р.
o  Урок творчості з трудового навчання на тему: "Виготовлення квітів підсніжників" з використанням інформаційних технологій - 2011 р.

Використані засоби та прийоми:

o створення ситуації успіху;
o інтерактивні технології;
o  міжпредметні зв'язки;
o  створення проблемних ситуацій.

Широко використовує інтерактивні технології, такі, як: "Мозковий штурм", "Авторське крісло", "Незакінчені речення", "Ажурна пилка", роботу в парах; роботу в групах: "Мікрофон" та інші.

Позакласна робота

З метою реалізації даної теми вчителем проведено:

o Свято "Знай, люби, бережи" - 2007 р.
o Свято "Чим пахне весна" - 2008 р.
o Екологічна гра "Грайливі клаплинки" - 2008 р.
o Екологічна казка "Зелена аптека" - 2008 р.
o Конкурс малюнків на тему: "Від екології довкілля до екології душі" - 2009 р.
o Еколого-валеологічні дні - 2009 р.
o Акції "Посади дерево" - 2009 р.
o Збір макулатури - 2008, 2009, 2010 р.р.
o Випуск газет "Дивосвіт" - 2008, 2009, 2010 р.р.
o Конкурс на кращу годівничку.
o Екскурсії до мальовничих куточків природи.

Використані засоби та прийоми:

o ігри-драматизації;
o інсценізація;
o сценарно-рольова гра;
o робота в групах;
o групова дослідна робота;
o дидактичні ігри;
o тренінги;
o вправи-перевтілення;
o сюжетно-рольові ігри та ін.

Робота з обдарованими дітьми

Для виявлення юних обдарувань вчитель проводить різноманітні конкурси малюнків, виробів, літературні конкурси.

Були проведені заходи:

o Конкурси на кращий тематичний малюнок:
- "Від екології довкілля до екології душі" - 2009 р.
- "Природа просить порятунку" - 2009 р.
- "Знаки охорони" - 2009 р.
o Конкурс на кращий дитячий виріб на тему: "Метелики на квітучій галявині" - 2010 р.
o Літературний конкурс: "Мій вірш про збереження природи" - 2010 р.
o Конкурс на кращу годівничку, шпаківню.
o Конкурс на кращий дитячий твір "Природа очима дітей" - 2010 р.

Визначені юні обдарування:

Медвідь Анна, Зарєчнова Анна, Гельманова Анастасія.

o Медвідь Анна посіла ІІ місце у міському конкурсі малюнків еколо-гічного спрямування - 2009 р.
o Учні 4-Б класу отримали перемогу у шкільному конкурсі малюнків на тему: "Надзвичайні ситуації" - 2010 р.
o Учні 4-Б класу посіли ІІ місце у шкільній акції "Ми за чисте місто" -  2010 р.
o Учениці 1-Б класу Зарєчнова Аня, Гельманова Анастасія приймали активну участь у міському конкурсі малюнків на тему: "Де я чую тишу" -  2011 р.

Черномаз І.М. народилася 3 вересня 1966 р. в м.Прилуки Чернігівської області. Освіта вища: закінчила Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка у 1992 році за спеціальністю "вчитель початкових класів".
       Загальний педагогічний стаж - 24 роки.

Трудова діяльність

1986 - 2000 р.р. - вчитель початкових класів Прилуцької середньої школи № 9;
       2000 - 2002 р.р. - заступник директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу № 27;
       2002 - по даний час - вчитель початкових класів Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, яка у 2008 році отримала статус спеціалізованої школи з пог-либленим вивченням інформаційних технологій.

Черномаз Ірина Михайлівна